Stiri

CS Magnum Botosani -CS Universitatea Targoviste
33-28 (16-14)
Final de tur de campionat incheiat cu o victorie meritata a echipei noastre. Dupa o prima repriza echilibrata baietii nostri s-au distantat la 4-5 goluri conducand autoritar toata repriza a II a.
Pentru echipa noastra au marcat : Denis Naumenko (7), Gabi Dumitrache (5) , Macovei Cezar (5), Mihai Lucian Olaru (4), Todica Sergiu(4), Alexandru Mosneagu (4), Demir Codrin Andrei (2), Antonese George (1), Sireteanu Bogdan (1), au mai evoluat Bogdan Muraru, Marius Ionică si portarii Morosanu Adrian si Alin Achihaei. <3
De la oaspeti s-a remarcat de departe jucatorul cu numarul 10 Bejan Florin cu 13 goluri si 8 pase decisive precum si Rogojina Gabriel cu 6 goluri.
Pentru echipa noastra urmeaza o binemeritata pauza.
Multumim baietilor pentru daruirea si disponibilitatea de care au dat dovada pe tot parcursul acestui tur de campionat foarte greu.
Dorim sa multumim totodata si sponsorilor si celor care sunt alaturi de noi !!