24 Septembrie 2016

CSM Botosani – CS Politehnicii Iasi

43-20 (20-12)

Etapa a 2-a a Diviziei A

La partida disputata in Sala Polivalenta din Botosani au asistat aproximativ 150 de spectatori..

Politehnica, una dintre echipele care se bat la promovare, a condus încă de la pauza cu 20-12, iar CSM Botosani  nu a prea contat nici în repriza secunda în care a inscris doar de 8 ori. Scorul final a fost 43-20 pentru Politehnica Iasi..
In prima repriza baietii nostri s-au descurcat onorabil, echilbrand jocul in unele momente, avand in fata un adversar foarte puternic care si-a propus ca obiectiv promovarea avand lotul cel mai omogen si valoros din aceasta serie a diviziei A.

Noi le multumim suporterilor si îi asteptam la meciul cu LPS Piatra Neamt cand ne dorim cu ardoare victoria.

Pentru CSM Botosani au marcat: Todica Sergiu (6), Mosneagu Alexandru (5), Sireteanu Bogdan (3), Macovei Cezar (3), Olaru Lucian (2), Muraru Bogdan (1).