Entertainment

CSM Botosani câștigă amicalul disputat împotriva echipei Steaua București! Scor final 39-30!

Partida a fost una echilibrata in mare parte. La pauza, tabela arata 17-16 in favoarea echipei noastre, după o primă repriză in care Steliștii nu au fost niciodată în avantaj.

Repriza secundă a început cu Steaua in ofensivă. Totuși, partida a fost echilibrată până la scorul de 25-25, când a început decolarea Botoșaniului. Portarul Cătălin Radu a fost într-o formă de zile mari, iar tabela a rămas neschimbată in jumătatea Stelei până la 32-27.

De asemenea, partida a fost împodobită de câteva momente splendide. Tânăra Karina Todireanu a interpretat, in premiera, noul imn al echipei noastre, ce va fi disponibil in curând pe YouTube. Alin Roșu a fost declarat membru de onoare al echipei CSM Botosani, iar jucătorii ambelor formații au fost premiați!

După o partidă excelenta, CSM Botoșani se pregătește serios de primul meci al sezonului, derby-ul cu CSU Suceava.

de Iosif Pintilie
#impreunapentrupromovare #csmbt #noisuntemcampionii 

Share

Lasă un răspuns