Divizia A, Handbal Maculin

Astăzi, 3 octombrie de la ora 17:00 s-a desfășurat meciul dintre CSM Botoșani și Politehnica Iași, în Sala Polivalentă din localitatea ieșeană. Din acest duel al orgoliilor au ieșit victorioși botoșănenii cu scorul de 36-29!

Meciul a prezentat un start bun al echipei noastre care în minutul 15 avea scorul de 6-2, dând dovadă de o apărare fermă și puternică. Radu Roșu a introdus rând pe rând în teren aproape tot lotul din minutul 1, înscriind pentru CSM Botoșani: Ciubotariu Florin (7), Lakovic Radisav (2), Ciobanu Alexandru (3), Lazurca Claudiu (7), Adomnicăi Cristian (6), Dumitrache Ștefan (5), Lazoreac Andrei (4), Bidașcă Cosmin (2).

Politehnica Iași: F. Ștefan (2), Talabă Cosmin (1), Petrache Bogdan (3), Hazi Gabriel (1), Gațu Andrei (4), Foca Răzvan (1), Filip Dumitru (1), Vămanu Ionuț (8), Dimofte Florin (6), Chiriac Rareș (1), Moșneagu Alexandru (1).

Antrenor: Spiridon Florin

Arbitrii partidei: Lungu/Paraschiv (NT)

La pauză scorul era tot în favoarea botoșănenilor, 17-9.

Vom reveni cu declarații!

Share

Lasă un răspuns