Divizia A, Handbal Maculin

Duminică, 20 octombrie de la ora 11:00 va avea loc confruntarea Etapei a V-a, dintre CSM Botoșani și CSU Târgoviște, în Sala Polivalentă din localitate.

În momentul de față, CSM Botoșani ocupă un loc ce îi asigură participarea la Turneul Final de Promovare în Liga Zimbrilor, respectiv al doilea. Este depășită doar de CSU Suceava, cu puncte egale și diferență de scor. 

Târgoviște este în acest moment pe ultimul loc, cu 0 puncte acumulate din meciurile contra Suceava, Iași și Galați.

Echipa noastră a înregistrat două victorii și un egal, cu Galați (acasă) și Iași (deplasare), iar cireașa Etapei IV a fost egalul din Derby-ul Nordului dintre CSM Botoșani și CSU din Suceava, „retrogradata” sezonului trecut din Liga Zimbrilor.

Vom reveni cu declarații!

 

Share

Lasă un răspuns