Divizia A, Handbal Maculin

CSM Botoșani a jucat astăzi în compania echipei CSU Galați, în Sala Sporturilor din Galați de la ora 15:30. Echipa botoșăneană a parcurs un drum lung până la Galați, de unde se întoarce cu 3 puncte importante, consolidându-și poziția a doua în clasament, sub CSU Suceava, la egalitate de puncte și diferență de golaveraj.

În cazul unei victorii a gazdelor gălățene, acestea ar fi trecut pe locul al doilea. Prima repriză a fost mai echilibrată, înregistrându-se la pauză scorul de 16-14 pentru oaspeții botoșăneni. În cea de a doua repriză, CSM Botoșani s-a desprins la 4 goluri, iar Cristian Adomnicăi și Florin Ciubotariu au înscris fiecare câte 9 goluri!

CSU GALAȚI – CS MAGNUM BOTOȘANI 28-34 (14-16)

Arbitri: Adrian Manafu / Daniel Pavel

CSU Galați: Mârșiu 7, Lefter 5, Olaru 5, Bădărău 3, Aurică 3, Frangulea 2, Ionescu 2, Ionel 1, Simo, Gheorghe, Rotaru.

Antrenor: Florin Andronic.

CSM Botoșani: Adomnicăi 9, Ciubotariu 9, Lăzurcă 7, Stoian 4, Dumitrache 2, Vamanu 1, Șoldănescu 1, Ciobanu 1, Lazoreac.

Antrenor: Radu Roșu.