Comunicat de presă, Divizia A, Handbal Maculin

Vineri, 22 noiembrie de la ora 18:00, CSM Botoșani va primi vizita echipei Politehnica Iași, în Sala Polivalentă „Elisabeta Lipă”!

În primul minitur, CSM Botoșani a învins formația ieșeană cu scorul de 36-29!

Ce s-a întâmplat în minitur?

Meciul a prezentat un start bun al echipei noastre care în minutul 15 avea scorul de 6-2, dând dovadă de o apărare fermă și puternică. Radu Roșu a introdus rând pe rând în teren aproape tot lotul din minutul 1, înscriind pentru CSM Botoșani: Ciubotariu Florin (7), Lakovic Radisav (2), Ciobanu Alexandru (3), Lazurca Claudiu (7), Adomnicăi Cristian (6), Dumitrache Ștefan (5), Lazoreac Andrei (4), Bidașcă Cosmin (2).

Politehnica Iași: F. Ștefan (2), Talabă Cosmin (1), Petrache Bogdan (3), Hazi Gabriel (1), Gațu Andrei (4), Foca Răzvan (1), Filip Dumitru (1), Vămanu Ionuț (8), Dimofte Florin (6), Chiriac Rareș (1), Moșneagu Alexandru (1).

Antrenor: Spiridon Florin

La pauză scorul era tot în favoarea botoșănenilor, 17-9.

Vă așteptăm într-un număr cât mai mare! INTRAREA LA MECI ESTE LIBERĂ!

Share

Lasă un răspuns