Cupa României, Handbal Maculin

Astăzi, de la ora 13:00, CSM Botoșani a disputat meciul de Cupă a României contra „U” Cluj Napoca, în Sala Sporturilor „Horia Demian” din localitate. Băieții noștri au câștigat cu 28-25.

Prima repriză a fost strănsă până în minutul 21, după ce băieții au revenit de la 5-2 pentru clujeni, în minutul 10 și tabela arăta egalitate, 6-6. Apoi, CSM Botoșani a trecut la cârma reprizei și a încheiat-o cu 11-8!

A doua repriză a fost la fel de strânsă, ambele echipe au mers cap la cap cu o desprindere a botoșănenilor la 4 goluri în primele minute ale reprizei. Apoi s-a păstrat un eșantion de 3-4 goluri până la final și CSM Botoșani a învins divizioara clujeană cu 28-25, reușind calificarea în sferturile de finală ale Cupei României-FAN Courier!