Divizia A, Jucatori, Stiri

CSM Botoșani a ajuns la un acord cu jucătorul Elod Szász, fratele mai mic al lui Szász András de la campioana României, Dinamo București. Acordul este valabil trei sezoane.

Elod are 19 ani, iar până să ajungă la Botoșani a evoluat pentru CSS Odorhei, CNE Sighișoara și HC Odorheiu Secuiesc.

„Am ales echipa din Botoșani datorită rezultatelor avute anul acesta și pentru obiectivele mărețe care mi-au fost prezentate. Ca și obiectiv îmi doresc să ajungem în prima ligă și să facem o figură frumoasă. Pentru suporterii echipei îmi doresc să ne cunoaștem și să ne încurajeze atât la bine, cât și la greu. Hai Botosani!”, a declarat acesta, după semnarea contractului.

Își trece în palmares apariții la naționala de juniori a României unde a jucat împotriva echipelor ca Franța, Portugalia, Spania, Maroc sau Suedia. A jucat și în naționala de tineret sub bagheta lui Raul Fotonea, cu meciuri de pregătire împotriva Franței și Poloniei.

Îi urăm mult succes și sperăm să strângă cât mai multe meciuri în tricoul echipei noastre.

Share

Lasă un răspuns