Jucatori, Stiri

Răzvan Farcaș este noul pivot al CSM Botoșani. Are 30 de ani și vine din Bacău, iar ultima lui echipă a fost CSM Vaslui, în Liga Zimbrilor.

A evoluat pentru: CSS Bacău, la juniori, CSM Ploiești, CSM Oradea, Rom Cri Brașov, HC Vaslui și Minaur Baia Mare.

Mai are în palmares:

  • vicecampion național la juniori 3 cu CSS Bacău;
  • dublu campion național la juniori 1 cu HC Rom Cri Brașov;
  • fost component al Naționalei de cadeți și tineret;
  • participant la Campionatul European de tineret din Slovacia 2009.

„Am ales CSM Botoșani datorită proiectului ambițios pe care îl au, știu că se vrea performanță și nu în ultimul rând pentru că îmi doresc să evoluez iar in Liga Națională. Este greu să ma pronunț în vederea locului pe care vom termina campionatul având în vedere că este vorba de o echipă nou promovată, dar știu sigur că vom juca meci de meci la victorie. Este o nouă experiență pentru mine și sunt convins că la Botoșani voi găsi un grup unit și vom face treabă bună împreună! Aștept lumea în număr cât mai mare în sală deoarece avem nevoie de susținerea lor și sper să ne bucurăm împreună de cât mai multe victorii. Hai Botoșani!”, a declarat Răzvan după parafarea acordului valabil pentru 3 sezoane.

Îi urăm mult succes și sperăm să reușească cât mai multe performanțe la echipa noastră.

Share

Lasă un răspuns