Entertainment

 

Bine ai venit, Răzvan Trif!

CSM Botoșani și Politehnica Timișoara au ajuns la un acord privind împrumutul jucătorului Răzvan Trif pentru un sezon. În vârstă de 20 de ani, Trif va juca un sezon la Botoșani.

“Am ales echipa Botoșaniului deoarece am întâlnit-o în cupă și mi-a lăsat o impresie foarte bună, lotul este tânăr, competitiv și sperăm să facem o figură frumoasă. Obiectivele mele sunt simple și precise. Îmi doresc să am o contribuție cât mai mare asupra echipei. Orice oportunitate ivită la momentul oportun poate avea un rol important în cadrul carierei mele de viitor. De asta am ales să vin aici. Pentru suporteri nu pot spune decât atât: avem un scop comun și cred că e tot ce contează deocamdată.Hai Botosani!” a declarat Răzvan, după ce a semnat înțelegerea.

Răzvan Trif este un jucător crescut de LPS Timișoara. În ultimele două sezoane, a jucat pentru echipa mare a celor de la Poli Timișoara, inclusiv în meciul de cupă de la Botoșani, când a reușit să marcheze și un gol.
Acesta evoluează pe postul de inter stânga și se va duela cu Claudiu Lăzurcă, pentru postul de titular.

Îi urăm mult succes și sperăm să aibe evoluții cât mai bune în tricoul echipei noastre.

Share

Lasă un răspuns